476x177 nanosilver
Envirox - nanoaditiva
TraumaPet - veterinární přípravky

Vítejte na nových stránkách firmy NanoTrade s.r.o.,

která je jednou z nejstarších českých firem v oboru nanotechnologie, založená v Olomouci v roce 2004.

Úzce spolupracujeme s výzkumnými pracovišti a univerzitami v ČR, v Evropě i v zámoří. Realizujeme vlastní aplikovaný výzkum v oblasti vývoje nových materiálů, technologií, postupů a konečných výrobků na všech úrovních pro mnohé obory využití. Našim hlavním cílem jsou nejen teoretické, ale hlavně praktické realizace nebo konečné výrobky.  

Jsme hrdým českým výrobcem výrobků se značkou CZECH MADE a dáváme také práci dalším českým partnerům a zaměstnancům.

Disponujeme vlastním zkušeným týmem ve vývoji, výrobě, marketingu i obchodě, který je v řadě projektů doplněn o externí odborníky z výzkumu nebo praxe. Nanotechnologiemi se zabýváme už třináctým rokem a máme za sebou širokou řadu vlastních, komerčních nebo grantových projektů a realizací. Od obalových materiálů, funkčního textilního oblečení, výrobků pro povrchovou ochranu, aditiv do kapalných i pevných paliv, až po prostředky na hojení ran nebo speciálních technologií. Od roku 2015 jsme také dodavatelem pohybových simulátorů a lyžařských trenažérů.

Jsme spoluzakladateli oborových organizací a uskupení, jako je ANP ČR (Asociace nanotechnologického průmyslu ČR), ČSAF (Česká společnost pro aplikovanou fotokatalýzu), ČNK (Český nanotechnologický klastr). Jsme také aktivním členem AVDZP (Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnické techniky).

Snažíme se být stále na špici technologického dění a spolupracujeme také s řadou výrobních podniků, pro které řešíme nové technologie a aplikace. Pokud rádi spolupracujete a vnímáte nanotechnologie uplatnitelné i ve vašich činnostech, jednoduše nás kontaktujte. Naše strategie je dlouhodobé a férové partnerství, naplňující příležitosti pro obě strany. 

1
Cestování Evropou s "mluvícícm" trikem - 25 míst za 10 dní

Lowcost race je závod o dostupném cestování po Evropě. Je pořádán pro každého, kdo chce prožít skvělý zážitek a splní podmínky závodu. Závodníci v kategorii Raceman mají navíc "mluvící" funkční triko nanosilver. To bylo speciálně vyvinuto pro závod spolu s partnerem FUN t-shirt. Navíc máme v závodě svůj tým! Fandit budeme týmu Los Žabkodlanos nanosilver. Do závodu se přihlásily dvojice, které „jsou schopny všeho“. Úkol závodu je prostý: za deset dní projet co nejvíce míst po Evropě z nabídnutých 25+1 Special CheckPointů. Cestování samo o sobě není nic těžkého. Ale účelem tohoto závodu je cestovat téměř zadarmo, maximálně za 2 500Kč na osobu.  Do Lowcost Race se mohla přihlásit opravdu každá dvojice, která natočila video, získala najvíce lajků a 6. 8. 2016 v 12:00 se postaví na startovní čáru přímo v Praze. Na plánování trasy nebude moc času, protože účastníci závodu se dozvědí místa, kterými musí procestovat, až 3 dny před samotným startem. V závodu se objeví celkem 25 míst, kde lze nasbírat body. Mimo to bude na každý závodní den Denní úkol. Ty jsou tvořeny organizátorem, partnery projektu i samotnými fandy závodu. Denní úkoly se závodníci dozví večer před následujícím dnem. A samozřejmě vyhrává ten tým, který stihne za deset dní nasbírat co nejvíce bodů a utratí co nejméně peněz.  Značka funkčního oblečení nanosilver® přímo zbožňuje podobné aktivity, které otestují vynalézavost každého účastníka i jeho oblečení. A proto se musíme závodu účastnit! Jeden z již zaregistrovaných týmů poběží pod naší značkou a bude nás i Vás informovat o průběhu závodu, ale také o spokojenosti s funkčním oblečením nanosilver®.  Účastníme se mnoha obtížných výzev, ale to nám stále nestačí! Filozofie závodu nás zaujala natolik, že jsme se rozhodli do závodu vložit zcela něco úplně nového a to v podobě trika, které "mluví"! Ukecanost trika spočívá v propojení ikonek na triku s chytrým telefonem přes zvláštní aplikaci. V tom nám pomohl další partner v projektu FUN t-shirt, který se podobnými systémy zabývá. Ikonky budou každý den promlouvat k závodníkům a informovat je o výzvách na daných místech závodu. Piktogramy na triku také pomohou závodníkům se dorozumět na místech, kde angličtina stačit už nebude. Už dnes známe jména 10 Racemen týmů, které si tato chytrá trika vyzkouší na vlastní kůži. Navíc v závodě máme svůj tým ! Fandit budeme týmu Los Žabkodlanos nanosilver!

Cestování Evropou s
2
Pozvánka na Kopřivná BIKE Opening 2016!

O víkendu 4. - 5. 6. 2016 proběhla velká cyklistická akce Kopřivná Bike Festival 2016 v Malé Morávce pod Pradědem.

1
Zbavme se pračky! Světlo bude stačit.

Také si zrovna nelibujete v praní? Neradi přebíráte špinavé prádlo podle barev, podle druhu látky nebo podle druhu citlivosti na teplotu? S rozvojem nanotechnologií nám pravděpodobně tento problém již skončí!

2
3D NANOTISKÁRNY

Nanoměstečko, nanoauta, nanoletadla, nanocokoliv = 3D nanotiskárna